Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat skierniewicki

Rośnie problem zatorów płatnicznych. Przedsiębiorcy czekają na ustawę

Rośnie problem zatorów płatnicznych. Przedsiębiorcy czekają na ustawę

3 miesiące i 24 dni - to średni czas jaki polscy przedsiębiorcy czekają na zapłatę faktury - to o dziewięć dni dłużej niż pod koniec ubiegłego roku.

Zdaniem przedsiębiorców zatory płatnicze to dla nich największa bariera rozwojowa - tak wynika z ankiet Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wypełnianych przez przedsiębiorców w 2018 roku. W efekcie zatorów płatnicznych firmy często muszą wstrzymywać inwestycje, nie podejmują się nowych zleceń oraz nie przyjmują nowych pracowników.

Niestety - niepokojące dane z roku minionego w tym roku wyglądają jeszcze gorzej. Według przeprowadzonego niedawno przez Krajowy Rejestr Długów badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw”, zatory płatnicze w 2019 roku są o 9 dni dłuższe niż pod koniec 2018 i wynoszą już średnio 3 miesiące i 24 dni.

Rozwiązaniem problemu zatorów płatniczych ma być przygotowana przez rząd tzw: ustawa antyzatorowa. Jej wejście w życie jest jednak opóźnione i na chwilę obecną przesunięte na styczeń 2020.

Jak wynika z badań, problemy z egzekwowaniem należności dotykają blisko 90 procent polskich przedsiębiorców.

Partnerzy